Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğdu ve ilkokulu orada bitirdi. Ortaokulu Bornova Anadolu Lisesi, liseyi ise Ankara Fen Lisesi’nde okudu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göz Hastalıkları ihtisasını tamamladı. Nazilli, Denizli ve Antalya’da çalıştı.

1996 yılında ülkemizde “fako” yöntemi ile katarakt ameliyatlarını uygulayan az sayıda göz cerrahından biriydi. İlerleyici keratokonus hastalığı için yapılan “intrakorneal ring” ameliyatlarında bugün artık standart kabul edilen “Ferrara-Keraring” kornea-içi halka türünü 2003 yılında ülkede ilk olarak uyguladı ve 2005 yılı Ulusal Kongre’de bu ameliyata ait 2 yıllık ilk olgu serisini sundu. Lazer yapılamayan yüksek numaralı kırma kusurlarında, katarakt ameliyatında olduğu gibi göz merceğini çıkarmaksızın ikinci bir mercek yerleştirme esasına dayanan “Artisan Fakik IOL” ameliyatlarını 2002 yılında ülkede uygulayan tek göz hekimiydi. 2011-2013 yılları arasındaki hastalık ve iyileşme yolculuğunu ise bir misyon mesajı olarak algıladı. 2013 yılında “keşfettiği” metilasyon kavramının izinden giderken Fonksiyonel Tıp’la tanışıp online eğitimler almaya başladığında, aradığını bulduğunu anladı ve çok sevdiği göz cerrahisini bırakıp Fonksiyonel Tıp’a yönelme kararı aldı.

2015 Haziran’ında uygulamaya koyduğu bu karar sonrası Amerika’ya giderek IFM (Institute for Functional Medicine),  A4M, (American College for Anti-aging Medicine), AFMA (American Functional Medicine Association) ve ICIM (International College of Integrative Medicine) gibi çok sayıda kurum ve kuruluşun eğitim, kurs, sempozyum ve seminerlerine katıldıktan sonra, Türkiye’de Fonksiyonel Tıp adına yıllardır hayal ettiği ilk küçük bayrağı dikmek için “Fonksiyonel Tıp” kitabını yazdı.

Doğa’da, dostlarıyla, köpeğiyle ve bisikletiyle olmak ve mesleğine ilişkin küçük keşifler yapmak onu mutlu eden şeylerdir.